Právě je 22 črc 2018, 23:16

Google

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Pravost prijimacov Openbox - DOLEZITE !!! 
Autor Zpráva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek Pravost prijimacov Openbox - DOLEZITE !!!
Pravost prijimacov Openbox - DOLEZITE !!!

Kedze sa mi dostal do ruk falosny prijimac Openbox X810, chcem upozornit na niektore rozlisovacie znaky, ktore su medzi original Openboxom a ich klonmi - napr. Redion, Koscom.
Original prijimac Openbox ma:
1. na zadnej strane hologram - nalepku Openbox
2. na zadnej strane je nalepka, ktora sluzi ako plomba
3. na zadnej strane sa nachadza opticky vystup SPDIF
4. na prednej strane pri zapnuti musi svietit tlacitko stand-by na modro.
5. procesor ma chladic - cez diery na vetranie mozete zistit, ci je nalepeny, alebo nie
6. Dialkove ovladanie na X810 je cierne

Ked budete kupovat od niekoho Openbox, dajte si pozor na tieto rozdiely, aby ste potom neboli sklamani, ze mate iba Rediona, preflashovaneho cez JTAG. V buducnosti by bolo potom mozne, ze budete mat problemy s niektorymi funkciami, ktore su nativne podporovane v originalnych Openboxoch.

Openbox, ktory som mal v rukach ja, bol Redion 300, flashnuty cez JTAG - na zakladovej doske bolo vidiet stopy po pajkovani, na kovovej skrinke bol vymeneny kryt za kryt s vyrazenym velkym napisom Openbox, plastovy kryt na citacky bol vymeneny za kryt s oznacenim Openbox X-810, na procesore nebol chladic. V tomto pripade by hardwarovo neboli podporovane citacky, museli by sa prepinat cez ten amatersky system 0/12V. Je mozne, ze teraz, ked sa rozsirilo flashovanie klonov Openboxov cez JTAG, rozsiri sa aj taketo vyssie uvedene klamanie ludi.

23 říj 2007, 21:33
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Pravost prijimacov Openbox - DOLEZITE !!!
Zaciatkom oktobra 2007 sa zacali predavat prijimace Openbox X810 so zmenenym prednym panelom. Tento krok bol nevyhnutny zo strany vyrobcu ako obrana proti falosnym Openboxom. Novy Openbox ma HW ten isty ako ten stary, no odlisuje sa v prednej maske. Ta je podla mojho nazoru omnoho krajsia ako u predchodcu Je hlbsia asi o 1.5 cm. Tlacitka su ulozene nie do kruhu, ale vedla seba na lavej strane. Pristroj sa trochu klze, preto, treba urobit upravu na prednych nozickach - napr. nalepit gumenny pruzok. Co mi trochu vadi je to, ze display nie je uplne v strede pristroja ako u stareho modelu. Je umiestneny asi o 2 cm vlavo. Display je ale pod ciernym plexisklom, ktore dava tomuto pristroju trochu exkluzivity. Cierna tomuto stroju sedi. Vyrobca sa ocividne nechal inspirovat u IPBoxu.Co sa tyka originality pristroja, velkoslady pre istotu eviduju vyrobne cisla vsetkych novych strojov. Dokonca pridavaju este vlastne identifikacne cisla. Ostatne prvky ako hologram a plomba ostavaju tak ako na starych strojoch.

24 říj 2007, 08:45
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Kedze Cinania zacali vyrabat klony aj Novych modelov Openbox tu je navod ako ich rozoznat

Kopia - chyba nápis Made in Korea - namiesto neho je tam Designed in Korea
Kopia ma vzadu sietovy vypinac
Kopia - na rozdiel od originálu je pod šroubkem polgulatá ploška
Kopia - na plošnom spoji a po celom prístroji zbytky cínu , použité iné suciastky
Kopia - použitý iný chladič , alebo bez chladiča , na kryte konektoru Scart neni výrobne číslo , použité iiné konektory použite neznačkové a poddimenzované sučiastky jak v zdroji tak na doske tuneru
Originálne díiey su označene výrobnymi číslami
originál - výrobne číslo je menším písmom

01 zář 2008, 08:32
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Vasja píše:
Kedze Cinania zacali vyrabat klony aj Novych modelov Openbox tu je navod ako ich rozoznat

Kopia - chyba nápis Made in Korea - namiesto neho je tam Designed in Korea
Kopia ma vzadu sietovy vypinac
Kopia - na rozdiel od originálu je pod šroubkem polgulatá ploška
Kopia - na plošnom spoji a po celom prístroji zbytky cínu , použité iné suciastky
Kopia - použitý iný chladič , alebo bez chladiča , na kryte konektoru Scart neni výrobne číslo , použité iiné konektory použite neznačkové a poddimenzované sučiastky jak v zdroji tak na doske tuneru
Originálne díiey su označene výrobnymi číslami
originál - výrobne číslo je menším písmom

To už není taky pravda , kopií je několik druhů a
I čínské kopie mají MADE IN KOREA vzadu , teď už poznáš kopii hlavně uvnitř dost často
nemají chladič na procesoru , kromě jiných použitých součástek mají jiné konektory od zdroje , ke čtečce apod ... nálepky už kopírují téměř identické jak oficiální dovozce , snad nejjednodušší zatím je že černá nálepka "před sejmutím krytu atd 230 V " je od originál dovozce matná a u kópii lesklá a má kód B07 . A ještě jedno
v poslední době označuje orginály tímto logem
Obrázek

01 zář 2008, 18:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
V tejto dobe, ked je nedostatok Openboxov sa mi z jedneho velkoskladu dostal do ruky prijimac, ktory bol vo vsetkych detailoch rovnaky ako by mal byt original. No nebol tam rusky navod, nebola tam nalepka CDC, krabica bola o dost farebnejsia - original ma matnejsiu krabicu, ale stale som si nebol isty, ci je to original, alebo kopia. Nakoniec som zistil, ze je to kopia aj podla toho, ze napis Made in Korea bol mensim pismom.

Najvacsim problemom je to, ze my tym, ze napiseme ake su rozdiely v kopiach a originaloch pomozeme aj cinanom, ktori sa podla toho zariadia a potom je to naozaj na nerozoznanie. Dokonca aj sietova snura mala koncovku ako na originaloch.

17 říj 2008, 13:14
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Kopije sú fakt skoro ako Orginal. Ja mám teraz doma jeden taký skvelý falzifikát - X-810. Perličkou je ale to, že má síce dve čítačky ale nech vložím svoju Skylink kartu do ktorej koľvek, tak prijímač mi ju vždy detekuje len v slote číslo 2. Ešteže to chvala bohu memá negatívny vplyv na EMU.

17 říj 2008, 17:12
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Tak este jeden poznatok z praxe. Originaly maju od vyroby natiahnuty FW bez EMU. Takze, ked vybalite uplne novy prijimac z krabice a stlacite Menu 1117, tak nesmie sa zobrazit tabulka s kodovacimi systemami. Ak sa zobrazi, s najvacsou pravdepodobnostou mate kopiu. Pripadne bude predajca tvrdit, ze tam uz natiahol novy FW pre Vas a ze je to Vasa vyhoda.

23 říj 2008, 11:55
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Cinske kopie uz maju nahraty FW 4.99 bez EMU. Chlapci sikmooki sa lepsia :87:

20 pro 2009, 17:37
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Poznatky nepoznatky , bylo již milionkrát propírané , že už se OPENY X-8OO 810 a 820 nevyrábějí , tzn jednoznačně a jednoduše co se prodává je kopie na min 111%

20 pro 2009, 17:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Tu ani nejde o nove prijimace, skor o to, ze niekto chce kupit starsi prijimac a predavajuci mu tvrdi, ze to kupoval original a pritom to moze byt kopia.

20 pro 2009, 19:47
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ]