Právě je 21 lis 2017, 14:45

Google

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
 Test nahrávání na různé flash i HDD 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek Test nahrávání na různé flash i HDD
showman píše:
Qaid píše:
Při nahrávání (a je jedno zda na USB klíčenku nebo na externí HDD) přijímač zatuhne na nahrávání a nejde zastavit. Má někdo tip co s tím? Dík za odpověď.

A jakou verzi softu tam máš ? , Dej tam poslední , aktualizace pomocí USB 2.0 je procházka růžovou zahradou .... :57:

Testoval jsem nahrávání na různé flash i HDD a zjistil jsem, že hodně záleží na rychlosti zápisu flashky a na datovém toku kanálu, který nahráváme. Kanály z cigi mají nízký datový tok a tak se daří nahrávat je i na flashky horších parametrů. Z CS-linku je vyšší datový tok, tak je třeba kvalitnější flashky. Dobrá je funkce Showboxu, která flashku otestuje. Prodejci málokdy uvádějí rychlosti zápisu a čtení a tak je docela problém koupit vyhovující flashku. Já mám Apacer 2GB a A-DATA 4GB a jejich rychlost zápisu je velmi nízká cca 1,6 Mb/s. Z cigi nahrávat můžu, ale z CS-linku ne. Dojde k zatuhnutí přijímače právě proto, že nestíhá ukládat datový proud. Opravdu rychlé flashky mají rychlost zápisu 8-13 Mb/s a špičky až 20Mb/s. Showbox nahrává programy tak, jak jsou vysílány providerem, tedy se stejným datovým tokem, jaký je vysílán. Provideři používají variabilní datový tok, takže flashka musí být schopna zapsat maximální hodnoty tohoto toku. Ty se ale dají jen velice těžko zjistit, protože se většinou udává hodnota průměrného datového toku. Tyto datové toky se dají zjistit na netu, např. satco.dx. Podle mého názoru a zkušeností by flashka se zápisem 8 - 11 Mb/s měla být schopna nahrát jakýkoliv program. Zatím nejvyšší datový tok má asi Galaxie sport na CS-linku, kde hodnoty dosahovaly až k 6Mb/s. Před nákupem flashky tedy doporučuji zjistit si hodnoty rychlosti zápisu daného modelu, abyste nebyli zklamáni. Doporučuji flashky označené Ready Boost pro win Vista.

31 črc 2008, 09:44
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Test nahrávání na různé flash i HDD
Vedel by niekto povedať ako sa dajú nahrávať programy, či sa dá zvoliť program na nahravanie a môžem prepnúť na iný, alebo sa dá nahrávať len aktuálny kanál?

03 zář 2008, 20:40
Profík
Profík

Odpovědět s citací
dusank píše:
Vedel by niekto povedať ako sa dajú nahrávať programy, či sa dá zvoliť program na nahravanie a môžem prepnúť na iný, alebo sa dá nahrávať len aktuálny kanál?

Pouze sledovaný program jde nahrát.

03 zář 2008, 21:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Teoreticky by bolo možné nahrávať 1 kanál a sledovať 2hý z toho istého transponderu alebo nie?

04 zář 2008, 20:02
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
jarod píše:
Teoreticky by bolo možné nahrávať 1 kanál a sledovať 2hý z toho istého transponderu alebo nie?

Teoreticky ano ,ale prakticky zatím né ..vše je závislé od Firmware :90:

Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Neposílejte mi SZ,na dotazy používejte fórum.

05 zář 2008, 18:03
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Tak dufam, ze sa toho dockame :)

Cim moze byt sposobene, ze pri nahravani mi showbox zmrzol. FW mam tento FW-SHOWBOX_S300PVR_P_A623V0005_080709_N.wcs.
Nahraval som na 2GB usb kluc, jeho rychlost na PC je pri citani 12-18MB/s a zapisovania je cca 9-11MB/s. Pri teste v showboxe, rychlost citania bola 3.5MB/s a zapisovania 2.4MB/s. Citanie a zapis zacal pri 1.5MB/s ale klesol na 0.6MB/s. Ja som vsak len pozeral program a sucasne nahraval.

07 zář 2008, 09:11
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Zdravím.
Vyzkoušel jsem asi tři flashky a nakonec jsem byl velmi spokojený s Patriot 16GB USB 2.0 Xporter XT Boost 150x,vodě/nárazu odolný.
Tady ji mají docela levně, nechci dělat reklamu, ale nenaučtovali mi tam poplatek OSA/96 Kč/!!!
Obrázek
Současný záznam a čtení bez sebemenších problémů. Doporučuji.

07 zář 2008, 12:01
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Já jsem si na základě testu v jednom PC časopisu a celkově podle recenzí koupil flash disk Corsair Voyager GT, jenž má parametry zápisu i čtení na špičkové úrovni. K mému velkému zklamání mi při testu Showbox naměřil jen dobrý výsledek, konkrétně čtení/zápis 3,89/3,78 MB/s. Při jeho používání dochází k problémům při záznamu a přehrávání. Po nahrávání se rozhodí čas v Showboxu a ten cca po 20 s zatuhne. Nejdřív jsem ho resetoval, ale pak jsem přišel na to, že stačí odpojit USB disk a po chvíli opět připojit a vše se srovná. Při přehrávání záznamu z této flash se nedá použít zrychlený posun ani časový skok. Vždy se spustí záznam znovu od začátku. Flash disk jsem zformátoval v PC i v Showboxu a chová se stejně. Nevím proč, s jinými disky co mám to nedělá, ale ty jsou zase malé a pomalé. Takže Corsair Voyager GT k Showboxu NE.

07 zář 2008, 17:31
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
jkaval: Mohl bys ten Patriot otestovat v Showboxu a naměřené parametry sem dát?
Díky

07 zář 2008, 17:41
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Výpis z testu
Čtení 3,966 MB/s
Zápis 3,575 MB/s
Čtení/Zápis 3,736 MB/s
Výkon dobrý.

Jinak jsem už nahrával 2 celovečerní filmy Nova a ČT2. /D*G*TV/
Odzkoušel i Time Shift a vše bylo OK.
Firmware 30.6.2008.

Při přehrávání nahraného záznamu z této flashky normálně funguje i zrychlený posun a časový skok.

07 zář 2008, 21:01
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Díky za informace. Rozdělme si toto téma na dva body.
1) Udávané hodnoty rychlosti.
Bohužel naměřené hodnoty jsou podobné, jako u mého Corsairu. Přitom ale jak Patriot tak Corsair mají udávané rychlosti zápisu i čtení mnohem vyšší. V čem je tedy problém? Já si myslím, že ve firmwaru. Ten test vyhodnocuje rychlosti chybně. Toto jsou jedny z nejrychlejších flash disků a test je hodnotí "dobře". Stejnou známku dostal i 10 let starý 2,5" HDD 30GB - 4200ot/min v externím boxu. Co by se muselo připojit k Showboxu, aby byl výsledek "výborný", to teda nevím. Zkusil jsem test rychlosti provést i při odpojené anténě a k mému překvapení proběhl. A se stejným výsledkem, jako s anténou. Z toho usuzuji, že test je celý záležitostí firmwaru a nevyužívá se k němu datový tok právě naladěného kanálu. Proto si myslím, že Showbox ani není schopen vyšší datový tok na USB port poslat a tedy i vyhodnotit.

2) Praktické výsledky nahrávání.
jkaval uvádí, že nahrál dva filmy bez problémů a vše mu funguje k jeho spokojenosti. Udává ale, že nahrával z D*g* TV. A tam je, jak známo, nízký datový tok na všech kanálech. Chtělo by to otestovat záznam z nějakého kanálu s vysokým datovým tokem. Nemám přesné informace, který kanál má nejvyšší, ale nedávno navyšovala ČT datový tok na všech svých kanálech na Astře 23,5. A vysoký datový tok má taky Galaxie Sport na 23,5. Já zatím nemám možnost to vyzkoušet, tak pokud by to někdo zkusil, napište výsledek a připojte typ flash a rychlosti dle testu v Showboxu. Časem by mohla vzniknout taková malá databáze vhodných a odzkoušených flashek a taky těch nevhodných, aby se noví uživatelé mohli při výběru flashky orientovat i podle praktických zkušeností druhých.

09 zář 2008, 09:16
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Nevhodná flash: A-DATA Jogr 4GB - rychlost zápisu 1,6MB/s, čtení 3,1MB/s
Na tento disk lze nahrát jen ty nejnižší datové toky z D*g* TV (AXN). Např. Novu nebo Galaxii již nelze nahrát a dojde k zatuhnutí přijímače.

09 zář 2008, 09:21
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Ahoj na foru, ted jsem testoval nahrávani na S 300 a v pc to krasne přehrava GOM Player, bere ten soubo *ts v pohode, :87: :87:

16 zář 2008, 11:40
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Jak jsem psal výše o problémech se zrychleným přehráváním a časovém posunu s flash diskem Corsair Voyager, tak to bylo firmwarem. Po změně na poslední - ze 17.9.08 je to v pořádku a funguje to i zpětně na záznamech pořízených se starým FW. :87:

20 zář 2008, 14:56
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Ahoj, kde se dají stáhnout nové firmwaery? Na www.showbox.eu je nejnovější z června.

28 zář 2008, 17:35
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další