Právě je 14 lis 2018, 07:26

Google

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 USB konektor a automatické vypínání HDD 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: USB konektor a automatické vypínání HDD
Ados píše:
andrejtom píše:
lukowicz píše:
Počítejte s tím že karty nemaji v sobě bootloader, flashky ano.

a da sa to nejako oklamat aby to islo?
:?:
kupil som ten Kingston microSD 8GB USB a teraz mi je na dve veci... :cry:

No taky jsem pořídil jenom 2Gb a nejde!
Jenže jsem si nevšiml že fanatix na snímku má jiný a to Micro SDHC a zde asi bude zrada.

Příloha:
Kingston.JPG

Dobrá správa pre tých, ktorí si zakúpili Micro SD 8GB s mikročítačkou ale Showbox s ňou odmieta spolupracovať: Mám vyskúšanú podobnú mikročítačku zakúpenú z Číny cez eBay za $1.28 aj s poštovným: :-)
http://cgi.ebay.com/USB-Card-Reader-for ... 0176392147
Čítačka dorazila asi za 9 dní a funguje absolútne perfektne (mám vyskúšané 3 kusy na dvoch rôznych kartách : Kingston 8GB a Pretec 2GB). Je miniatúrna, takže je možné zavrieť kryt Showboxu a je rýchla:
R 5.087MB/s
W 4.038MB/s
R/W 4.439MB/s
s kartou Kingston 8GB.
S kartou PRETEC 2GB boli namerané parametre podobné.
Absolútna spokojnosť...

30 bře 2009, 19:44
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Nazdárek Lidi zakoupil jsem si U2USB a mužu vám říct že je to moc dobrá věc a funguje bezvadně pokavaď mohu tak rád doporučuji každému kdo potřebuje využít funkci po nahrávání a je dobré taky že jse to dá využít na všechny tipy :87: HDD a flešek. Takže díky Davidovi houmr123

31 bře 2009, 14:26
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Mám k Showboxu připojen externí disk WD My Passport Essential 500 GB.
Krásný design, napájení přes USB.Maximální spokojenost.
Zapíná a vypíná se společně se Showboxem.Není třeba žádné další zařízení.
Škoda poměrně nevhodně umístěného USB konektoru na Showboxu.Buď neměl být za "dvířky", nebo mohl být vyveden z boku, nejlépe mít 2 USB konektory.Jeden vpředu, druhý někde kde by nebyl vidět.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Dreamsky NXP256 HD, SHOWBOX S-700 PVR Combo PLATINUM (CSLink, SkyLink), HomeCast S3000 CR (Gital), (1W,4.8E,13E,19.2E,23.5E,39E), par. 2 x 80 cm (Fe, Al), LNB Quad GT-QD40D, LNB Quad GI-204S Platinum X, EMP Centauri DiSEqC 8/1 P.168-W, DiSEqC Golden Interstar 4/1 GI-411

04 čer 2009, 08:12
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
rnechvatal píše:
Mám k Showboxu připojen externí disk WD My Passport Essential 500 GB.
Krásný design, napájení přes USB.Maximální spokojenost.
Zapíná a vypíná se společně se Showboxem.Není třeba žádné další zařízení.
Škoda poměrně nevhodně umístěného USB konektoru na Showboxu.Buď neměl být za "dvířky", nebo mohl být vyveden z boku, nejlépe mít 2 USB konektory.Jeden vpředu, druhý někde kde by nebyl vidět.

Pozri sa na zaciatku tejto temy, v mojich prispevkoch je jednoduche prerobenie dodaneho kabla a mozes potom dvierka zavriet :89: Je to HDD od tej istej firmy, len 3,5"

http://openboxforum.cz/viewtopic.php?f=121&t=2335&start=15

motor,2xparabola 85,Monoblok Twin Astra1 a 3
ObrázekObrázek

04 čer 2009, 12:20
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Jo, jo, četl jsem to.Ale origo kabel se mi nechce ničit, zkusím nějakej jinej.
WD My Book znám, mám v práci 2x 500 GB, ale jen na LAN.Bez USB.Jeden už je podruhé v opravě,.Vzhledem k tomu, že jsem na něm měl poměrně důležitá firemní data, přestávám mu věřit.Samozřejmě disk vymění, ale data z HDD neobnoví.Dobrý tedy možná na nějaký filmy, ale důležitá data bych mu už nesvěřil.Co se stalo s diskem opravdu nevím.Je fakt že tady jede 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.Druhý šlape jak má.Třeba jsem jenom kápl na špatný kus :106:
Místo výhybky tvého stylu chystám s kamarádem vyrobit nějakou rozdvojku, kdy by jeden USB zůstal jak je, tedy vpředu pro připojení Flashky pro aktualizace, další USB chci vyvést buď bokem nebo dozadu.Ovládání jednoduchým přepínačem.Showbox neobslouží více USB portů jako počítač.
Jen jeden by byl vždy aktivní.Pak by se disk připojoval na boku nebo vzadu a dvířka budou zavřená.Škoda, že se nevyrábí origo "zahnutý" USB kabel, myslím, že v některých zařízeních by měl svoje opodstatnění, tohle je toho důkazem.
Jinak v porovnání S My Passport je My Book docela "kráva". To není hanění, jen konstatování.
My Passport mám 2x 500 GB a 1x 320 GB už asi rok, pořád v provozu a naprosto bez jediného problému.To jen naokraj k případnému rozhodování o koupi.Můj favorit je jasně My Passport, krásně se přenáší, je lehký s velkou kapacitou, už jsou na něj různý brašničky, prostě k Showboxu jak dělaný ... Než se dostaneme k přestavbě s USB porty možná zkusím nějaký kabel zalomit. :115:

Dreamsky NXP256 HD, SHOWBOX S-700 PVR Combo PLATINUM (CSLink, SkyLink), HomeCast S3000 CR (Gital), (1W,4.8E,13E,19.2E,23.5E,39E), par. 2 x 80 cm (Fe, Al), LNB Quad GT-QD40D, LNB Quad GI-204S Platinum X, EMP Centauri DiSEqC 8/1 P.168-W, DiSEqC Golden Interstar 4/1 GI-411

Naposledy upravil rnechvatal dne 04 čer 2009, 13:40, celkově upraveno 1

04 čer 2009, 13:00
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Mas pravdu s tymi 3,5 kami, viem to zo skusenosti, aj mojim znamym nejako haprovali, dva tiez menili :cry: Ale tieto, len na USB pripojenie su v pohode, mam doma 2ks 1TB k WD TV HD a WD 320 GB 3,5" k showboxu a spokojnost :106: Dnes si idem pre dalsi, ale uz maly, Ext. HDD 2.5" WD My Pass.Elite 320GB USB Titanium, ma uz aj ukazovatel zaplnenia kapacity po 25%, tak uvidim, ako to bude na showboxe vyzerat, ta 3,5" 320 GB si uz svoje odzila, je z tych prvych este s klasickymi loziskami, uz ich pocut :90: A este k tomu kablu, najlepsie sa prerabaju tie miniUSB kable priehladne, prepletane, tam vidis, pokial mozes rezat obal :31: :87: :89:

Obrázek

ObrázekObrázek

04 čer 2009, 13:17
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Ty průhledný USB kabely používám doma jako prodlužky, USB2 mám jen vzadu na kartě, tak to prodlužkou vedu dopředu.WD TV HD mám doma taky.Kvůili němu jsem ty WD My Passport kupoval.Taky k té skříňce (myslím Showbox) krásně ladí.
Dobře se doplňují, stačí nahrát na Showboxu, pak přepnout na WD TV a přehrát.
Dnes jsem tady psal http://www.openboxforum.cz/viewtopic.php?f=121&t=5248
o nějakých problémech s editací a přehráváním souborů, takže pokud Showbox nepřehraje soubor upravený na MPG větší než 2 GB, WD TV to zvládá s přehledem.TAkže pokud nahraješ film větší jak 2 hodiny, možná se s tím setkáš.Origo nahrávka v Showboxu půjde, ale jak to sestříháš a ochudíš o přetáhlé začátky a konce nebo reklamy, už si s tím neporadí.Vnitřně si to showbox řeší jinak, ale to jsem podrobněji popsal v uvedeném linku.
Tudle jsem si nahrával ten dokument o Rolling Stones a trvalo to dlouho.Pak jsem odstřihnul předčasný začátek + přetažený konec a Showbox si ani nevrzl, protože to má asi 2,5 GB.
WD TV HD si přede a žádný zábrany nemá :55:
Ale dá se říct, že to jsou mušky a v dalších verzích firmware to třeba bude vychytaný.

04 čer 2009, 13:30
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Jen pro doplnění, kdyby někdo nevěděl o čem tady píšeme.
WD TV HD : http://www.wdc.com/en/products/products.asp?DriveID=572

To je ta malá krabička na Showboxu, která přehraje prakticky vše, co se dá.
Jen pro zajímavost, má na sobě 2 USB porty, kam jde připojit prakticky jakékoliv úložné USB zařízení.Dovede najednou obsloužit oba 2 USB porty.To by bylo ideální i u Showboxu !!!
Omlouvám se za ty otisky prstů, ale je to potvora strašně náchylný, ten zrcadlový lesk na černé barvě není dobrá volba.Vypadá to hezky, ale jak se na to šáhne je to tam !!! :cry:
Vzadu kontroluje mladej, jestli to všechno dělám dobře. :))

04 čer 2009, 13:52
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Ja som prave tou carovnou krabickou poriesil prehravanie zeditovanych suborov, cez showbox ich uz nepustam :D takze ani problemy s vacsimi subormi ako 2gb neregistrujem :87: Len to ma mensi hacik, krabicka stoji tolko, ako showbox, aj ked, kto neprepije, ma :106:

Obrázek

ale dalej uz nepisem, bola by to skryta reklama :28:
Kto chce, na internete si ohladom toho co chce najde :google: :55:

ObrázekObrázek

04 čer 2009, 19:53
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: hdd bez externeho napajania
houmr123 píše:
Neboj, zadnej kseft mi nekazis, ja si na chleba vydelavam jinym zpusobem. Tohle je pro me radost a zabava, vymyslet neco funkcniho a pro nekoho i uzitecnyho. Nastesti mame svobodu a kazdej si muze vybrat podle sveho a ja tady nikomu nic netlacim, jenom pisu sve zkusenosti. Od toho prece tohle forum je.
Pro Tebe je to mozna blbost, pro nekoho zase ne. Dej nam sem fotku Tveho 20minutoveho bastlu, at muzem porovnat provedeni.
To, ze je to delany pro disky, ktere maji vetsi odber, jsem uz psal, staci jen cist.

Sorry ale budu asi rýpat. Zařízení se mi líbí ale proč si nepoužil tranzistor místo relé? Cena je k smíchu i pokud je to na dps. Moc dobře víš že na takový dps je film sice za 100kč ale cena dps je pak okolo 5 - 10Kč za kus.

Podle mě než tam prát relé je lepší tam vrazit přepínač zaprvý je to spolehlivý víc, z hlediska poruchovosti je to lepší.

Pokud tam není pojistka tak to lidem ani nedoporučuj a jelikož to nemáš schválený tak ani neprodávej. Další věcí jsou daně z přijmu.

Takovéto nápady jsou bohužel ve většině případů odsouzeny k detailnímu zveřejnění protože dřív nebo později se někdo nas.. práskne to.

Další věcí je slušnost se zeptat jestli to tu můžeš nabízet.

05 čer 2009, 05:52
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek USB konektor a automatické vypínání HDD
Máte někdo zkušenosti s připojení USB hubu s ext. napájením? Vypne se HDD po vypnutí SB? Díky

Přijde chlápek na patentový úřad a povídá: "Chtěl bych si zaregistrovat patent na můj vynález a chci aby se to jmenovalo USA". Patentový pracovník: "USA je ale zkratka názvu země, to neprojde". Chlápek na to: "No tak třeba USB"

21 čer 2009, 21:05
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
c0r0ner píše:
Máte někdo zkušenosti s připojení USB hubu s ext. napájením? Vypne se HDD po vypnutí SB? Díky

Nieco mas o tom pisane tu :93: http://openboxforum.cz/viewtopic.php?f=86&t=2102&p=12241&hilit=usb+hub#p12241 , aj ked nie presne to, co si sa pytal, ale nadetekuje Ti len prvy HDD pripojeny na usb hub, takze v podstate je usb hub zbytocny. Druha vec je, ze aky externy HDD pouzijes, niektore sa vypinaju po odpojeni datoveho toku (aj ked nie uplne, idu len do spiaceho modu), niektore len pri vypnuti napajania, myslim tym HDD s externym napajanim. Takze zhrnute a podciarknute - USB HUB nema vyznam v spojeni s showboxom :57: Bez uprav to nepojde, nieco sa pokusa rozbehat rnechvatal, uvidime, ako sa mu to podari :92: mas o tom pisane tu :93: http://openboxforum.cz/viewtopic.php?f=121&t=5324 :89:

ObrázekObrázek

22 čer 2009, 09:44
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Zkoušel už někdo pro připojení ext. disků tento USB 2.0 IDE/SATA kabel?
Jak je to s případným vypínáním disku? Mám pocit, že 3,5" IDE i SATA disk bude točit dokud bude mít napájení. 2,5" se bude vypínat, protože je napájen z USB.

20 zář 2009, 20:09
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Errors píše:
Zkoušel už někdo pro připojení ext. disků tento USB 2.0 IDE/SATA kabel?
Jak je to s případným vypínáním disku? Mám pocit, že 3,5" IDE i SATA disk bude točit dokud bude mít napájení. 2,5" se bude vypínat, protože je napájen z USB.

Zdar, mám přesně tenhle(koupený z Aukra) a SATA disk SB vůbec nevidí. Jako bych nic nepřipojil. PATA disky jsem ještě nezkoušel. Až zkusím, dám vědět.

Přijde chlápek na patentový úřad a povídá: "Chtěl bych si zaregistrovat patent na můj vynález a chci aby se to jmenovalo USA". Patentový pracovník: "USA je ale zkratka názvu země, to neprojde". Chlápek na to: "No tak třeba USB"

21 zář 2009, 13:02
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Moc dobrý nápad,ale bohužel už jsem udělal do krytu díru ve tvaru flashky :-( :15:

27 zář 2009, 14:01
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další