Právě je 17 pro 2017, 20:34

Google

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 OT z tématu DIGI TV na Skylink..... 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek OT z tématu DIGI TV na Skylink.....
Eidž píše:
Umíš psát. Tak snad umíš i číst. Návodů, který hledáš, je zde na fóru spousta. A problém začínajících jako Ty je, že pokud na jejich otázku není hned odpovězeno stylem: stiskni toto, nahraj toto, nastav toto, tak je to špatně. A jakmile takový nováček slavnostně rozchodí co potřebuje, už se sem nevrátí, aby napsal návod pro ostatní nováčky.
Takže čti, věnuj čas tomu, co Tě zajímá. Pokud Tě problematika nezajímá, tak věř, Skylink je dobrá volba a bude Ti to dobře fungovat.
Je to názor, ale rád bych oponoval.Čtu i jiná fora.Sem tam něco napíšu,když vím o co jde a můžu poradit.Nebudu dělat machra,když tomu nerozumím.Pravda jsem nový, ale každý jednou musí začít.Poslední satelitní přístroj jsem měl před cca 12 lety,když nepočítám 3 letý Humax od Cigi.A to byl přístroj IN ,když měl Wegener Panda.Takže jsem z pokroku v tomto směru mírně vykulený.Dokud pánové z Rumunska nepřejdou na Nagra 3, tak to bude věčný boj.A možná i pak...doufám.Ono číst tu články třeba o Inetboxu je velmi poučné,ale sednout k němu jako laik a rozchodit ho je scifi...Vědět jak na něj, tak do toho jdu. :89:

24 led 2010, 11:42
Mazák
Mazák

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: DIGI TV na Skylink zariadení
Ono kazdy je raz zaciatocnik.Aj ja som zacinal satelitnym prijmom-vtedy este analogom.Kupil som si prijimac,parabolu,konvertor,tiahlovy motor a polarmout.O nete som vtedy este ani nesnival.A ani nijakeho kamarata som nemal znaleho v tejto problematike.Takze vsetko samostudium.Kopec prestudovanych casopisov este pred kupou.A sam potom bez niejakych rad som vsetko nastavil a naladil.A vtedy nastavit polarmout bolo o dost zlozitejsie,ako dnes motory.Na parabolach neboli ani stupne,pre priblizne nastavenie...A vy teraz mate kopec informacii,len si po nich siahnut,no vam sa nechce.Co by som dal vtedy za to,aby som mal pristup k takemu mnozstvu informacii.A satelitne fora navstevujem uz dost dlho,no registroval som sa prvykrat pred vyse rokom.Stacilo mi citat fora a takto zbierat informacie.
Aj showboxa,ked som kupoval,tak som ho este ani nevidel nazivo a uz som komplet poznal jeho ovladanie a vlastnosti.A hned som ho rozchodil...
Takze,ked nieco neviem,najprv sa snazim nastudovat a az potom,ked sa mi nieco nedari sa pytam.
Nedavno som sa tiez pustil do flashovania mobilov,no v prislusnych forach najdete odo mna maximalne 2 otazky.Zbytok su vsetko odpovede.Najprv citat,studovat a az potom sa pytat.

24 led 2010, 11:48
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
V podstate sú všetky satelitné prijímače podobné na ovládanie, až na Showbox, tam treba trochu trpezlivosti. Ale ja som si už na Showbox zvykol, je to dobrá mašina. Napríklad Openbox, Opensat, Optibox, alebo aj Gosat sú veľmi podobné a majú intuitívne ovládanie. Napríklad dosť ma prekvapil Gosat 2050crci, má tiež usb, softwérovú podporu a pekné grafické menu.

30 led 2010, 00:06
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
To, ze vsetko, co potrebuje zaciatocnik k nainstalovaniu paraboly, motora, konvertorov prijimaca, firmveru, EMU, atd, atd je niekde na fore, resp. inde na nete, mozem iba potvrdit. Ja som sa pred viac nez rokom tiez podujal na samomontaz, nic som o tom nevedel a zvladol som to bez vacsich problemov, dokonca to bolo celkom zaujimava skusenost. Obzvlast u muzov je to skvely pocit, ked dokazete nieco sami. Ak sa niekto snazi zamestnat inych, aby mu poskytovali uplne zakladne informacie, je zrejme hodne pohodlny clovek, ktory minimalne nerad cita a nove informacie ho zatazuju. A je jasne, ze, ak mu aj nejaky dobrak odpovie, nie je a nemoze to byt vycerpavajuca informacia, pretoze by odpoved musela byt castokrat na mnohych stranach. Nehovoriac o tom, ze satelitny prijem nie je nieco ako otocenie vypinaca na lampe v obyvacke - vzdy sa objavi nejaky mensi ci vacsi problem a ten, kto sa nebrani studiu napr. aj tohto fora, dokaze tieto problemy rychlo riesit bez toho, aby nemusela byt rodina bez TV prijmu na dlhsiu dobu.
Navyse, priame otazky typu „co mam urobit, aby som mohol nacierno prijimat ...“ su neprijatelne :107: . Neviem si predstavit, ze by sa zacinajuci zlodej prezentoval na nejakom automobilovom fore ziadostou o navod, ako otvorit, nastartovat a ukradnut auto.

30 led 2010, 09:41
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
maximilian píše:
To, ze vsetko, co potrebuje zaciatocnik k nainstalovaniu paraboly, motora, konvertorov prijimaca, firmveru, EMU, atd, atd je niekde na fore, resp. inde na nete, mozem iba potvrdit. Ja som sa pred viac nez rokom tiez podujal na samomontaz, nic som o tom nevedel a zvladol som to bez vacsich problemov, dokonca to bolo celkom zaujimava skusenost. Obzvlast u muzov je to skvely pocit, ked dokazete nieco sami. Ak sa niekto snazi zamestnat inych, aby mu poskytovali uplne zakladne informacie, je zrejme hodne pohodlny clovek, ktory minimalne nerad cita a nove informacie ho zatazuju. A je jasne, ze, ak mu aj nejaky dobrak odpovie, nie je a nemoze to byt vycerpavajuca informacia, pretoze by odpoved musela byt castokrat na mnohych stranach. Nehovoriac o tom, ze satelitny prijem nie je nieco ako otocenie vypinaca na lampe v obyvacke - vzdy sa objavi nejaky mensi ci vacsi problem a ten, kto sa nebrani studiu napr. aj tohto fora, dokaze tieto problemy rychlo riesit bez toho, aby nemusela byt rodina bez TV prijmu na dlhsiu dobu.
Navyse, priame otazky typu „co mam urobit, aby som mohol nacierno prijimat ...“ su neprijatelne :107: . Neviem si predstavit, ze by sa zacinajuci zlodej prezentoval na nejakom automobilovom fore ziadostou o navod, ako otvorit, nastartovat a ukradnut auto.

Jen tvrdě do mě!!Vy mě tu pěkně masírujete.Pánové ještě před 11 měsícíci jsem neuměl zapnout ani počítač.V životě jsem u něj neseděl a vše co jsem se na něm doteď naučil bylo díky tomu,že jsem se ptal těch zprávných lidí jak na to.Chápu,že je nesmyslné psát tu každému v....i již zmíněné postupy,zkušenosti atd.Moje otázky pramenili z neznalosti a ne z pohodlnosti!Něco jsem se dozvěděl na jiných forech kde byli informace,které jsem hledal.Doufám, že mě zas někdo neskalpuje za kritiku fora!!Jsem tu rád a neustále se vzdělávám..A když si z něčím nebudu vědět rady, tak se zeptám..
A tohle bylo maximiliane zbytečné:
Navyse, priame otazky typu „co mam urobit, aby som mohol nacierno prijimat ...“ su neprijatelne :107: . Neviem si predstavit, ze by sa zacinajuci zlodej prezentoval na nejakom automobilovom fore ziadostou o navod, ako otvorit, nastartovat a ukradnut auto"
Vždyť já jsem to chtěl,ostatně tak jako ostatní-pro studijní účely :106:

30 led 2010, 11:59
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ]