Právě je 17 pro 2017, 20:39

Google

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Technisat DIGIT ISIO S1 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Technisat DIGIT ISIO S1
Obrázek

Chcel by som načať novú tému z dôvodu blízkeho nasadenia tohto satelitného prijímača na Slovenský a Český trh. Majitelia technisatov sú už zvyknutí na design prijimacov, kvalitné EPG ( v týchto prijímacoch pomenované ako SFI), no a v neposlednom rade kvalitný obraz so zvukom.
V predstihu som sa stal majitelom tohto dvojtunerového prijímača, tak by som sa chcel podelit o skúsenosti a poradit budúcim majiteľom pri výbere ďalších komponentov na bezproblémový chod tohto prijímača.

Na začiatok trošku z technických parametrov:

Nový DIGIT ISIO S1 vám umožňuje prístup k internetovému obsahu založenom na adrese IP a interaktívnym službám, ako napr mediatékám. Rovnako je možné voľné prechádzanie internetu, využitie HbbTV, vyvolanie ponúk Video on Demand a tiež prístup na vlastný portál spoločnosti TechniSat ISIO Live!

Obrázek

Intuitívny koncept diaľkového ovládania vám umožňuje jednoduchý a rýchly prístup ku všetkým funkciám. Je už koncipované lepšie či vyhotovením, konštrukciou no a hlavne tichým chodom tlačítok, už nepukajú pri stisku, ako u DIGIT HD8-S

Digitálne televízne a rozhlasové programy sú prijímané pomocou DIGIT ISIO S1 cez satelit v SD a HD s upscalingom az do 1080p. Cez dve rovnaké rozhrania Common Interface môžete svoj DIGIT ISIO S1 ďalej vybaviť ľubovoľným počtom dodatočných dekódovacích systémov (napr. HD + a Sky, Skylink + CSlink, ...).

DIGIT ISIO S1 je taktiež vybavený funkciou digitálneho videorekordéru (DVRready). Cez USB alebo eSATA môžete pripojiť externé pamäťové médiá, ako napríklad externý pevný disk. Jednoduchým stlačením tlačidla tak môžete vyhotoviť záznam digitálnych televíznych a rozhlasových programov a tie bez straty kvality prehrávať. Vďaka sériovo integrovanej funkcii TWIN (dvojitý príjem) je dokonca možné robiť záznam na externý pevný disk a zároveň sledovať iný program. SD čítačka prijímača podporuje aj SDHC karty.

DIGIT ISIO S1 ponúka početné možnosti pripojenia a funkcie, vďaka ktorým sa stáva dokonalou multimediálne centrálou vašej domácej siete.

Podporované multimediálne formáty:
V tomto prípade sa dá už hovoriť o plnohodnotnom multimediálnom HDTV sat. prijimači z dôvodu podpory týchto formátov

Video: MP4, MKV, MOV, TS, TS4, VOB, WMV, Xvid, AVI
Video-Codecs: MPEG-2, DivX
Audio: MP3, AAC, MP2, MP4
Foto: JPEG

Pripojiteľnosť:

1x HDMI výstup (Upscaling az na 1080p)
3x USB 2.0
1x eSATA
2x Common Interface Plus (CI +)
2x vstavané čítačky kariet ( Conax )
1x audio výstup digitálny
1x optický digitálny audio výstup
1x analógový audio výstup
1x YUV (komponentný výstup)
1x SCART
1x RCA video výstup
1x Ethernet 10/100
2x F-konektor - vstup SAT
1x SDCard s podporou aj SDHC

No a teraz k funkčnosti prijímača:

Po inštalácií som sa už nevedel dočkať zmien, ktoré nastali pri tomto novom prijímači. Hned po zapnutí som však mal problém s CA modulmi. Jeden mám červený EuroCam a jeden este starý Philips CW, ktoré mi v predchádzajúcom modele STB DIGIT HD8-s fungovali bez problémov. Po prečítaní príspevkov na internete som došiel k záveru, že musím dokúpiť nové moduly, ktoré sú v kombinácií s týmto prijímačom bezproblémové. Sú to moduly od rovnakej značky Technisat Technicrypt CW, ktoré je už však problém zohnať, nakoľko ich výroba už skončila. Ja som však ešte šťastie mal :28: Ako alternatíva možu byť aj moduly Mascom Cryptoworks/I*deto. Moduly použité v prijímači by mali podporovať funkciu DUAL DECRYPT pre prípad, ze pouzívate iba jednu prístupovú kartu, v tomto prípade jeden program je odkódovaný na pozeranie, druhý, ale na rovnakom TP je mozné nahrávať, prípadne použiť na PIP ( obraz v obraze).
Ani plnohodnotné nahrávanie dvoch programov z odlišných TP, ani PIP nie je možný bez dvoch modulov s príslušnými prístupovými kartami, čo však má zase výhodu v prípade plného nasadenia SurfLocku Skylinkom, ze je mozné plne využiť funkcie prijímača.
Internetovský prehliadač v tomto prijímači je na základné prezeranie web stránok, v poslednom fw č.2.49.0.2-1838, ktorý je možné stiahnuť na stránkach výrobcu, prípadne tu:
Obrázek
http://www.technisat-daun-fs.de/downloa ... 1_7324.zip
je už plná podpora všetkých usb klávesníc, ja som na testy pouzil klávesnicu Microsoft Arc Wireless.

Obrázek

Číselné tlačítka klávesnice plne funkčné na prepínanie programov, kolískové tlačítko šípok tiež aj s možnosťou ovládania hlasitosti, .... zatiaľ podpora len ENG znakov, české znaky je potrebné napríklad pri vyhľadávači zadávať virtuálnou klávesnicou na obrazovke orig. dialkovým ovládanim, ktoré je v podstate tiez rýchle pre tých, čo často SMS-kuju :31:
Prijímač ju bez problémov nadetekoval už za chodu prijímača, nie je potrebný reboot. Tak ako som už písal vyššie, web prehliadač je zatiaľ len na zakladné prezeranie web stránok, pri písaní príspevkov na fora, priípadne chat, je vo fw este BUG, prijímač sa po odoslaní napísaného príspevku rebootne :12:
Prijímač bezproblémovo spolupracuje aj s kartami ICE od Skylinku ( s vyššie použitými CA modulmi), naštarovanie karty do 20 sekund, plná funkčnosť bez hlášok aj počas prvých 20 dní pred registráciou. Zatiaľ ho mám len krátku dobu, prípadné chyby vo fw sa ešte šperkujú, ale s posledným fw je už pre náš a český trh prijímač plne funkčný. Ďalšie poznatky nabudúce, prípadne s postrehmi pri vydaní nového fw.
Správa settingu a obnova zo zálohy je rovnaká, ako pri modele Technisat DIGIT HD8-S popísaná v predchádzajúcej téme tu : viewtopic.php?f=72&t=6453
Rozdiel je v reboote prijímača, na HD8-Ske sa vykonával kolískovým vypínačom vzadu na prijímači, na tomto modele prijímača trvalým stlačením tlačítka POVER na 5 sekúnd na dialkovom ovládaní, alebo vpredu na prijímači :89:

motor,2xparabola 85,Monoblok Twin Astra1 a 3
ObrázekObrázek

16 kvě 2011, 09:52
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Technisat DIGIT ISIO S1
Nazdar ,zaujimalo by ma hlavne na romto prijimaci, Rovnako je možné voľné prechádzanie internetu http://www.nrj.fr/nrj-tv-528/nrj-dance- ... dance.html prosim ta ak tam zadas tuto aresu tak to ide? mam na mysli ci to prehraje aj to video? dik

29 kvě 2011, 08:36
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Nie, videa cez Flash player neprehra, hadam sa tychto zasuvnych modulov v nasledujucich fw dockame :28:

ObrázekObrázek

29 kvě 2011, 20:01
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
dik

30 kvě 2011, 06:13
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Na technisat stranke je novy fw, v poznamke o upravach len VSEOBECNE VYLEPSENIA....
stahuj tu :93: http://www.technisat-daun-fs.de/downloa ... s_7408.zip

ObrázekObrázek

19 čer 2011, 18:58
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ]