Právě je 11 pro 2018, 15:22

Google

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 stenová zásuvka TV+SAT+R 
Autor Zpráva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek stenová zásuvka TV+SAT+R
mam takuto zásuvku doma
Obrázek
chcel by som ju zapojit, ale neviem ako, lebo ma 3 vystupy TV+R+SAT, ale iba dva vstupy na koaxial kabel, tak neviem ci sa da na tom zapojit sucasne TV a SAT, radio ma velmi nezaujima,lebo to mi chyti reciver FM aj na 2 m dlhy obycajny kabelkabel.
ale neviem ci zrovna sa na tychcto zasuvkach neda iba vybrat si ci chcem TV alebo SAT.ja by som potreboval oboje.
dalsia vec neviem ci pri pouzivani Openu a motoru cez USALS budem potrebovat tuto zasuvku koncovu alebo priechodzu, lebo robia sa dva druhy a bojim sa ze ta koncová odfiltruje z VF akurat to napätie cím sa ovlada motor.
nemate s tym niekto nejaku skusenost?

24 črc 2008, 11:56
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: stenová zásuvka TV+SAT+R
no zistil som ze to co mam doma je asi priebezna zasuvka, lebo nakoniec ide do nej jeden kabel a druhy je vystup k druhej zasuvke. takze zrejme to funguje tak ze niekde sa zlucia signali zo SAT a TV a R a potom do tejto zasuvky sa privazda uz len jeden kabel. a na vystupy konektorov sa privadza uz len filtrovana frekvecncia pre kazdy vystup ina.
ale moja otazka teraz znie ako to zlucit do jedneho? - SAT a antenu z TV/ mam satro/ cize antena podbna ako na mikrovlnny internet v pasme okolo 2,5GHz-aspon myslim/je este napajana zdrojom zapojenym do koaxiala.

a potom ci sa to nebude navzajom rusit ked pojde signal pre motor? a ci to prejde tym zlucovacom alebo aj tou samotnou zasuvkou v stene?
a vlastne ake pasmo ide cez digitalny satelit? lebo tusim tieto zasuvky sa robia iba do 2400Mhz

24 črc 2008, 15:07
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
volil by som tv a radio jeden koaxial, sat samostatny koaxial. a zlucit vsetko do jedneho urcite nebude take jednoduche povedal by som ze az nemozne.

24 črc 2008, 15:56
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Na vstupe koax.musíš použiť zlučovač ant.-sat., ale ak máš MMDS konvertor ladený do UHF pásma 622-860Mhz a satelitné pásmo začína od 700-2100Mhz a nastáva problém,že sa ti jednotlivé pásma prekrývajú a budú vzájomne rušešné. Najideálnejšie riešenie je použiť dva koax.káble t.j. pre sat. zvlášť a pre MMds zvlášť.To isté platí aj pre klasickú anténu pre terestriálny príjem. (zhruba od 49.Kanála vyššie.)

25 črc 2008, 08:14
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
dakujem za info, to som potreboval vediet. ;) vecer som skusil zapojit len Sat cez tu zasuvku a vsetko fungovalo aj motor natacalo. pre TV antenu MMDS pouzijem este jednu taku zasuvkuu zvlast a nebudem nic zlucovat. akurat pribudne este jedna krabica na stene

25 črc 2008, 09:20
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ]